top of page

UZUN DÖNEM EĞİTİM

Uzun Dönem Profesyonel Pastacılık eğitimi uluslararası bir müfredatla, ileri seviye mutfak beceresi kazandıran ve hızla gelişen yiyecek-içecek sektörüne kalifiye ve donanımlı şef adayları yetişen bir meslek eğitimi olarak tasarlandı. 

 

Toplam 5 ay süren, 15 öğrenci kapasiteli, profesyonel pasta ve ekmekçilik sınıfımızda gerçekleşen bu pratik eğitimde,  temel tekniklere ek olarak sektördeki işletmelerin mutfaklarında kullanılan detaylı ve ileri seviye tüm uygulamaları öğrenebilirsiniz. Sınıf içi eğitimler, ödevler, el becerisini geliştirmeye yönelik dersler, moleküler pastacılık eğitimleri, teorik ve pratik sınavlar ile mecburi staj da bu eğitimin birer parçasıdır.

 

Uzun Dönem Profesyonel Pastacılık eğitiminin sonunda profesyonel bir mutfakta demi chef pozisyonunun gerektirdiği bilgi ve beceriye sahip olacaksınız. Bu eğitimlerle birlikte teknik bilgi ve becerilerinizi bir üst seviyeye çıkararak,  hayal ettiğiniz mutfaklarda pasta ve ekmekçilik kariyerine güçlü bir adım atabilirsiniz.

Kimler Katılabilir?

18 -45 yaş arasındaysanız, profesyonel pasta ve ekmekçilik kariyeri hedefliyorsanız ileri seviyede meslek eğitimi sunan Uzun Dönem Profesyonel Pastacılık eğitimine başvurabilirsiniz.

Eğitmenler Kimler?

Uzun Dönem Profesyonel Pastacılık eğitiminde, önde gelen uluslararası mutfak okullarında eğitim almış; sektörde otel, restoran ve işletmelerde çalışarak tecrübe kazanmış, konularında uzman profesyonellerden mesleği öğrenebilirsiniz.

Stajınızı Nerelerde Yapacaksınız?

Uzun Dönem Profesyonel Pastacılık öğrencileri olarak ilk dört ay MPO mutfaklarında pratik temel eğitim gördükten sonra, eğitimin ikinci dönemi olan staj döneminizi ise Merhaba Pastaneleri’nin üretim tesislerinde tamamlayacaksınız.

Hangi Diploma ve Sertifikalara Sahip Olacaksınız?

MPO'da eğitim gören öğrenciler eğitimlerini bitirdikten sonra girecekleri sınavda başarılı olmaları durumunda T.C Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifika almaya hak kazanacaklar. Ayrıca, CardCert Uluslararası Akreditasyon ile sertifikanız EuroPass kapsamında uluslararası geçerliliğe sahip oluyor.

Eğitim Gün ve Saatleri Nedir?

Uygulamalı Eğitim: Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe  günleri saat 10:00-15:00 arası

Mutfak Stajı (Haftada 6 gün, günde 8 saat ) 

Not 1: Devamsızlık hakkınız ilk dönem için 32 saat

Not 2:  Staj dönemi çalışma saatleri işletmeye göre farklılık gösterebilir.

Ödeme seçenekleri nelerdir?

Maximum ve Bonus kartınız ile 9 taksitte ödeyebilir veya peşin ödemede %5 indirim imkanından yararlanabilirsiniz.

Nasıl Başvuracaksınız?

Uzun dönem Profesyonel Pastacılık eğitimine başvurmak için  ilk olarak aşağıda yer alan formu doldurmanız ve mesaj bölümüne kısa bir niyet mektubu ile başvurmanız gerekmektedir.

Başvurunuz  ön değerlendirmede olumlu bulunursa öğrenci işleri yetkilimizle görüşmek için MPO’ya davet edilirsiniz. Görüşmeniz olumlu sonuçlanırsa, kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

*Gerekli katılım altında kayıt gerçekleştiği takdirde MPO sınıf açmama hakkına sahiptir.

*Kayıt yaptıran öğrencinin vazgeçmesi durumunda ödemenin %10'u iade edilemez.

100 yıllık birikim

YENİLİKÇİ EĞİTİM

bottom of page